Skip Navigation LinksRegistration

İlk Kayıt İşlemleri

 
Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne ilk kayıt işleminiz için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz.

1. Öğrenci numaranızı ve ödeme bilgisini öğrenmek için Öğrenci İşleri Müdürlüğü'ne gidiniz. Üniversiteye kabul mektubunuz ve mektupta belirtilen belgeleri yanınızda olmalıdır.  Eğer, İngilizce destek programından muaf tutulmanızı sağlayacak İngilizce dil seviyenizi gösteren geçerli ve orijinal bir belgeniz var ise lütfen kayıt personeline gösteriniz.

2. Gerekli ödeme önceden yapılmış ise, kayıt personeli üniversiteye kayıt işleminizi tamamlayarak İngilizce sınavına giriş hakkınızı; İngilizce sınavından muaf iseniz ise bölümden ders alabilmeniz için ders kayıt hakkınızı açacaktır.

3. Ödeme yapılmamış ise, Üniversite'nin hesabı bulunan bankalara giderek öğrenci numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapıldıktan sonra ödeme dekontunuzun bir kopyası Öğrenci İşleri kayıt personeline verilmelidir. Kayıt personeli üniversiteye kayıt işleminizi tamamlayarak İngilizce sınavına giriş hakkınızı; İngilizce sınavından muaf iseniz ise bölümden ders alabilmeniz için ders kayıt hakkınızı açacaktır.

4. Ders kayıt hakkınız açıldıktan sonra akademik bölümünüze gidip derslere kayıt işleminizi tamamlamalısınız.

5. Kayıt sırasında, İngilizce yeterliğini belgelememiş adaylar DAÜ İngilizce Hazırlık Okulu tarafından düzenlenen en yakın tarihteki İngilizce sınavına girerler. Sınav tarihi, saat ve sınav odası bilgilerini öğrenci numaranız ile http://sfl.emu.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

6. Eğer İngilizce sınavına girmek yerine, DAÜ tarafından kabul edilen geçerli İngilizce yeterlik belgenizi kullanarak, seviyenize uygun İngilizce destek dersine kayıt olmak istiyorsanız, lütfen Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ediniz.

Başarılı Kayıt Tamamlama İpuçları

 Öğrenci portalından kişisel bilgilerinizi ve ders kayıt işlemlerinizi kontrol ediniz. Eğer hatalı girişler var ise kayıt personelini ve/veya akademik danışmanınızı bilgilendiriniz.

 Ödeme bilgilerinizi öğrenci portalından kontrol ediniz. Adınıza beklenmedik artışlar yansımaması için üniversiteye ödemelerinizi zamanında yapmaya özen gösteriniz. Mali konular ile ilgili sorularınız için Mali İşler Müdürlüğü'nü ziyaret ediniz.

 DAÜ Web Siteleri