Tüm Duyurular

Mezuniyete Doğru

Mezuniyete Doğru
Yayınlanma Tarihi: 6 Mayıs 2021, Perşembe

 

Sevgili Öğrencimiz,

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde aldığınız lisansüstü eğitim ile mezun adayı olarak özgün tez çalışmanızı hazırladığınız bu dönemde size rehber olması amacıyla aşağıdaki konuları bilginize sunarız.

Önemli Tarihler

2020-21 Akademik Yılı Bahar Dönemi, tez savunması ile ilgili önemli tarihler aşağıdaki gibidir.

Ders/seminer kaydı olmayan öğrenciler için tez savunma yapılabilecek ilk gün17 Mart 2021
Tez İzleme Komitesi (TİK) dönemi
(Tez savunma tarihi TİK dönemi sonrasında olan öğrenciler TİK'e girmelidir.)
24 Mayıs 2021  – 01 Temmuz 2021
Lisansüstü Mezuniyet Töreni (çevrimiçi)07 Temmuz 2021
Ders/seminer kaydı olan öğrenciler için tez savunma yapılabilecek ilk gün12 Temmuz 2021
Tez savunması yapılabilecek son gün21 Eylül 2021
Ciltli tezin Enstitü'ye teslim edilmesinin son günü *28 Eylül 2021

 

* Bu tarih, Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından uygun bulunması durumunda bir sonraki dönemin ders ekleme / çıkartma için belirlenen en son tarihine kadar uzatılabilir.


Takviminin tamamına https://grad.emu.edu.tr/tr/akademik/akademik-takvim adresinden ulaşılabilir.

Yüksek lisans tez savunma başvuru formu, önerilen savunma tarihinden en geç iki hafta, doktora tez savunma başvuru formu ise en geç bir ay öncesinden Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü (LEÖAE) Müdürlüğü'ne bölüm sekreterliği üzerinden ulaştırılmalıdır. Savunma başvurusu yapılmadan önce ön tez format kontrolü için tez .pdf formatında erfan.shams@emu.edu.tr adresine e-posta ile gönderilebilir.

Tez Savunması ve Mezuniyet İşlemleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

  • Tez savunma başvurusu ve mezuniyet işlemleri ile ilgili merak edilen birçok soruya https://grad.emu.edu.tr/tr/akademik/tezler adresinde bulunan Sıkça Sorulan Sorular bilgi dokümanından ulaşılabilir. Dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.
  • Doktora öğrencilerin tez onay sayfası için dış üyelerin ıslak imzalarını posta yoluyla almaları gerekir. Bu sebeple olası gecikmelerin önüne geçebilmek için önceden planlama yapılması önemle tavsiye edilir.
  • Tezin Çoğaltılması / Yayınlanması Onay Formu ciltli tez ile sunulmalıdır. Form için elektronik imza kullanılabilir veya formun içeriği ile ilgili e-posta mesajınız formun arkasına imza yerine iliştirilebilir.  
  • Eş-tez danışmanınız, tez onay formunu kendisinin yerine tez danışmanının imzalaması için yetkilendirilebilir. Bu işlem için İmza Devri Formu doldurulmalıdır.  

Tez Yazım Kuralları ve Şablonlar

Teziniz LEÖAE Tez Yazım Kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır. Tez formatı ile ilgili uyulması gereken kuralları gösteren örnek çalışma ve tez formatı ile ilgili sunum https://grad.emu.edu.tr/tr/akademik/tezler adresinde yer almaktadır. Ayrıca, tezinizde kullanmak üzere kapak ve imza sayfaları için hazır şablonlar oluşturulmuştur. https://grad.emu.edu.tr/tr/akademik/tezler adresinde bulabileceğiniz şablonları kullanmanız yaşanabilecek birçok problemin önlenmesi açısından önemli olup bu şablonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Tezinizin formatı, ciltlenmeden önce mutlaka LEÖAE Müdürlüğü tarafından kontrol edilmeli ve onaylanmalıdır.

Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.

 

Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü

 DAÜ Web Siteleri

Announcements